| Cristian_Alexandrescu_1995 a întrebat:

Anul asta am admiterea la facultate... Daca cumva nu intru la prima optiune(automatica)(Doar o presupunere! Sper sa nu fie nevoielaughing ), atunci intru la cea de-a doua optiune(daca am nota necesara)? Intreb fiindca la POLI este aceeasi materie/se dau aceleasi subiecte... Si ma gandesc ca poate este la fel ca la intrarea la liceu(cu mai multe optiuni completate inainte de examen)

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci o confuzie.
Automatica si calculatoare si Eletronica si telecomunicatii sunt 2 facultati diferite fiecare cu examenul ei de admitere.
Alta sunt sectiile de la Automatica si Calculatoare unde ai un singur examen de admitere.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatea de automatica si calculatoare are doua sectii automatica si calculatoare. daca la admitere te inscrii la ambele intri la a doua optiune daca nu ai medie de prima

| Cristian_Alexandrescu_1995 explică (pentru suntserios):

Stiu care sunt sectiile...Dar de exemplu, daca pun pe lista cu optiuni calculatoare pe primul loc si electronica/telecomunicatii pe 2 si nu intru la prima, ma baga la 2 daca am medie?

| suntserios a răspuns (pentru Cristian_Alexandrescu_1995):

Faci o confuzie.
Automatica si calculatoare si Eletronica si telecomunicatii sunt 2 facultati diferite fiecare cu examenul ei de admitere.
Alta sunt sectiile de la Automatica si Calculatoare unde ai un singur examen de admitere.

| Cristian_Alexandrescu_1995 explică:

Aha..deci nu se poate..Sunt examene diferite...