| Alexandra6 a întrebat:

Anul asta am evaluarea nationala si nu stiu la ce profil sa ma duc. As vrea dupa asta sa merg spre o Facultate de Management. Am auzit ca profilul de stiinte ale naturii e bun. Voi ce credeti? Funda. :*

Răspuns Câştigător
| BeHappyAndSmile a răspuns:

Eu sunt la stiinte ale naturii. Consider ca e un profil bun pentru ca nu se bazeaza foarte mult pe romana /latina/engleza /franceza sau sau pe mate. Vreau sa spun ca faci putin din toate si in clasa a 9-a este foarte usor la profilul asta. Si teza o dai la romana, mate si alegi 2 materii din chimie, fizica si biologie. Daca ai alte intrebari spunebig grin

| karlikuicsddd a răspuns (pentru BeHappyAndSmile):

Stiinte ale naturii se bazeaza pe biologie, chimie, fizica, mate. Nici de cum pe romana, engleza, latina. Latina nici macar nu faci.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Poti face orice profil vrei tu pentru Management. Eu am facut filologie si am fost multumita.