| dan9393 a întrebat:

Anul asta termin liceul si vreau sa fac facultatea de farmacie.Imi puteti recomanda o facultate de farmacie unde nu este asa de greu si se poate da ceva cadouri(bani etc.)pt.ca sa te ajute putin si sa treci mai usor.Va rog detailati.Multumesc mult

15 răspunsuri:
| Shatteredx a răspuns:

Sa-ti fie rusine ma, la farmacie vrei sa dai bani? Mars la horticultura sau la Business si acolo poti sa dai cati bani vrei tu. Imi provoaca sila oameni de genul.

| dan9393 explică (pentru Shatteredx):

Si mie imi provoaca greata unii oameni care isi dau cu parerea fara sa stie macar putin despre ce e vorba, o parte din vina e si a mea pentru ca nu am formulat corec intrebarea recunosc ca mam grabit dar tu ai grija cu limbaju asta ca nu esti cine te pretinzi daca folosesti limbajul asta. mersi oricum de raspuns

| Shatteredx a răspuns (pentru dan9393):

Invata sa intrebi atunci. Sau ai dat mita si la profesoara de romana din generala?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ai cap, nu e asa de greu. Daca merge cu cadouri in facultate, s-ar putea sa nu mai mearga dupa ce ajungi farmacist si omori un om din cauza incompetentei...

| dan9393 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pacat ca iti dai cu parerea despre subiect fara sa stii cu exactitate despre ce e vorba.Stai linistit ca nu ma duc la farmacie sa omor pe cineva.Mam referit la faptul ca daca este absolut necesar sa fac ceva profesori nu sunt atat de neintelegatori incat sa nu ma ajute.Deci inca odata imi pare rau de tine ca vb fara sa stii despre ce e vorba.ms de aspunshappy

| Oana92 a răspuns:

Daca din start vrei sa-ti cumperi examenele mai bine mergi la sapa si lasi farmacia pentru cei care invata!

| dan9393 explică (pentru Oana92):

La fel si tu nu ai inteles ca si alti ati inteles gresit intrebarea si eu la randul meu nu am formulat-o corect dar nu poti sa-i spui unui om ce ai spus tu fara sa-l cunosti, si sa stii ceva despre el, pacat de asta dar mersi oricum de raspuns

| Oana92 a răspuns (pentru dan9393):

Pai si ce ai fi vrut sa se inteleaga din intrebarea ta? ne-ai intrebat daca stim o facultate unde merge sa dai cadouri ca sa-ti fie mai usor...asta nu e cumva mita? daca vroiai laude trebuia sa pui intrebarea in alta parte. eu sunt studenta si muncesc mult pentru notele mele si e normal sa nu-mi convina de cei care iau note mari pe bani si nu pe bune...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Oana92):

@Oana92: Avem nevoie de mai multi oameni ca tine!

| CHANELno5 a răspuns:

Dai bani, treci prin facultate ca gasca prin apa si ajungi, in cel mai bun caz sa fii vanzator la magazinul din coltul strazii.
Daca tot vrei sa "pierzi" 5 ani din viata pune mana si inavata,ca sa stii ceva dupa ce iesi de pe bancile facultatii sa te poti angaja in domeniu.
Ai o mentalitate tipic romaneasca,in care mita e pe primul loc.E trist sa vezi asta, chiar foarte trist. Din pacate tot mai multi gandesc ca tine, de asta poporul roman nu se poate" ridica", daca ma intelegi happy.
Asadar, invata!

| dan9393 explică (pentru CHANELno5):

Stai linistit ca nu sunt nici pe departe genu de persoana pe care o descri tu.Din pacate la fel si tu ca si alti romani iti dai cu parerea despre unele lucruri care la prima vedere par intr-un fel dar nu sunt asa cum crezi tu. daca nu vrei sa ajuti un om lasa-l in pace.Nu poti sa-ti dai cu parerea despre un om asa dintr-o data si sa tragi concluzi.pacat de asta.ms de raspunshappy

| CHANELno5 a răspuns (pentru dan9393):

Ma faci sa rad.Ce-ar fi insemnat "sa te ajut" in cazul asta? Sa-ti spun la ce facultati se accepta mita? Si sa ajungi pe urma, asta in cazul in care ai fi foarte norocos, sa iei locul intr-o farmacie unui student care 5 ani de zile a invatat si iar a invatat?
Sunt si eu ca si alti romani.ce sa zic despre asta,intr-adevar, sunt ca altii, dar, spre deosebire de tine, fac parte din "romanii putini", mai precis cei care inca spera ca mica noastra tarisoara s-o apuce pe cai mai bune.Si imi vine greu sa citesc intrebari ca ale tale, care nu dau nicio speranta de recuperare Romaniei.
Si pot sa-mi dau cu parerea despre un om pe care nu il cunosc.Dar, in cazul asta, intrebarea pe care ai pus-o tu spune foarte multe despre tine.Si,pe de alta parte, uite ca imi pot sa cu parerea despre cine vreau, ca sa vezi.
Si, sa nu uit, cum spunea cineva mai jos ai dat mita si profelor de romana din generala? Vad ca esti clasa a 12-a si nu stii sa scrii. Se scrie "descrii" si "concluzii".Ah, chiar si asta spune cate ceva despre tine, deci uite ca incep sa te cunosc si imi dau cu parerea "legal",(dupa standardele tale), despre tine.

| dan9393 explică (pentru CHANELno5):

Nu am dat mita la nici un prof de romana daca vrei iti dau nr sa o intrebi asa ca sa nu mai vb fara sa stii de capul tau.In concluzie discutia asta poate continua la nesfarsit si nu are rost deoarece din cate vad vb fara sa stii despre ce e vorba si vb doar in contradictoriu cu mine.

| ancaroxy01 a răspuns:

Nu stiu. Ar trebui sa stii si sa te gandesti la ceea ce faci. ca daca merge treaba prin bani, cadouri si etc nu o sa rezolvi nimicbig grin

| dan9393 explică (pentru ancaroxy01):

Nu ma bazez doar pe asta, nici vorba doar vroiam sa stiu cum sta treaba.