| Anonim17765 a întrebat:

As avea nevoie de putin ajutor... Am primit ca tema realizarea unei prezentari pe tema gestionarea situatiilor de criza cu axarea pe comunicare si nu pe mediere. Textul trebuie sa fie interactiv, sa atraga publicul. Nu am idee cum as putea sa incep si nici cum sa-l fac mai interesant si pe subiect. Nu stiu ce ar trebui sa accentuez in prezentare... Ma puteti ajuta cu niste sfaturi, va rog?

1 răspuns:
| Packer19 a răspuns:

Incearca sa atragi atentia asupra unor situatii, de ce ar trebui sa urmareasca pasul ala sau aceea situatie si nu invers, incearca sa atragi atentia la anumite detalii pe care le consideri importante, detalii de genu de ce asta, sa le scoti in evidenta ce vrei sa spui, un exemplu: de ce ar fi mai buna o discutie, o comunicare etc.