| pactcudiavolita a întrebat:

Dupa ce termini facultatea de medicina esti repartizat ca stagiar in orasul tau natal? Si ce ar trebui sa faci sa ramai in orasul in care faci facultatea?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu vei fi repartizata!--- iti cauti singura un loc de munca.Repartizarea absolventilor este de domeniul trecutului.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stagiar ci rezident si alegerea locului unde vei face perioada de rezidentiat este in functie de rezultatul obtinut la examenul pentru medic rezident (cel cu rezultatul mai bun alege primul, apoi al doilea, s.a.m.d.).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te repartizeaza nimeni, ca nu ii pasa nimanui daca tu ai loc de munca sau nu. dai un examen pentru ocuparea unui post de rezident unde vrei tu.