| Black0NiX a întrebat:

As dori sa intreb cat de mult trebuie sa inveti ca sa termini o facultate de biologie daca vin de la profil filologie.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La scoală faci un fel de introducere in biologie. Dacă vrei să fii tare in domeniu, inveți de te spetești, dacă vrei să o fușerești, se poate și așa

| Nirvanaaa a răspuns:

Am vazut copii de la filologie care au dat la medicina si au intrat.Invata biologie ca sa stii si tu bazele.Restul vine de la sine in facultate.

| ziftode a răspuns:

Facultatile de BIOLOGIE au profil de (conform dexonline)
filologie: Știință care se ocupă cu studiul culturii scrise a popoarelor
poate vrei sa spui facultate de sociologie, istorie, cultura, WHATEVER?!?... PE BUNE?!?

sau vrei sa spui cu, cuvintele tale ca trebuie sa iti urez:

"bun venit pe pamant"

| Black0NiX explică (pentru ziftode):

Este în Iași UAIC cu profil de biologie