| Quiz a întrebat:

Buna!
As dori sa renunt dupa prima sesiune la o anumita facultate care o consider acum ca nu mi se potriveste si ca-mi pierd timpul degeaba si mai bine ma apuc sa invat pentru o facultate serioasa.
As avea 2 intrebari:
1. Daca renunt la aceasta facultate si voi dori poate peste 2-3 ani sa ma reinscriu, va trebui sa le platesc taxa pe care inca nu am achitat-o integral sau doar acea taxa de 100-150-200 lei pentru inscriere la testul de admitere? ( spre ex eu sunt la taxa, am achitat 1200 lei si va trebui sa mai achit inca 1200 lei conform contractului )
2. Stie cineva daca restantele care le dai in primul an, in luna aprilie le platesti?
2.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te rog inainte de a ma injura pentru raspunsul dat, gandeste-te o clipa daca nu cumva am putina dreptate.
Intr-adevar, facultatea aceasta nu-i pentru tine. E prea grea. Probabil ca stii proverbul acela cu pisica si strugurii. Atat de mult te-a interesat aceasta facultate, incat nu ai avut nici timp sa-ti insusesti regulamentul de functionare. Studenta fiind, iti poti da cu parerea despre o facultate, numai atunci cand vei avea capacitatea de a trece examenele. Pana atunci, o facultate, chiar platita, este o nuca prea tare pentru tine.

| Quiz explică:

Pentru ilteligenta de mai jos.
Unele persoane muncesc, n-au timp sa ajunga la toate cursurile la care mai nou se tine cont de prezenta si drept urmare au restante la toate materiile.
Plictiseste pe altcineva.