| darkprincesskiss a întrebat:

As dori si eu cateva informatii despre facultatea de kinetoterapie. Mai exact daca se fac si sporturi sau doar se studiaza despre ele? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Ghimpele1 a răspuns:

In cadrul facultatii de medicina nu faci sporturi, iar in cazul facultatii de sport faci atletism, gimnastica, volei, handbal si ceva optionale in funtie de alegerea ta, cum ar fi fitness, culturism, tenis, inot. Ideea nu este sa te faca campion la aceste sporturi ci sa te faca sa le intelegi de asa natura incat sa le poti explica / preda altor oameni si de a intelege rolul sportului in recuperare.

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Este sectie de bfk (balneo fizio kinetoterapie) la fac de medicina sau la fac de ed fizica si sport. este 3 ani