| anonim_4396 a întrebat:

as dori si eu sa imi spuneti ce ocupati/meserii se pot ajunge dupa profil/specializare( adica daca de examplu ma duc la mate-info ce ma pot angaza ce pot sa devin, la ce dau bacul) MS!:*:*:X

Răspuns Câştigător
| Nanutzu a răspuns:

Dupa ce ai terminat profilul mate-info, normal, poti sa ocupi orice functie, nu prea conteaza profilul la care ai fost la liceu, dar in special, poti face o facultate de matematica, poti ajunge programator etc. Bac-ul momentan il dai din: Matematica, Limba si literatura romana, Informatica sau Fizica sau Chimie sau Biologie. Funda? happy

1 răspuns:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai daca mergi la mate info dai bacul din matematica, romana si informatica, materii scrise. Ca specializari mai departe poti opta pentru informaticean, programator, dar sa stii ca indiferent de ce liceu termini poti merge la orice facultate, nu este o regula anume. Alte meserii, eu sunt la Tehnician chimist in laborator, dau bacul din chimie, mate si romana. MAi departe am o gama larga de variante de facultate. pot merge mai departe pe mediu, facultati de ecologie. pot merge pe protectia consumatorului, alimentatie, nutritie, geologie si inca foarte muuulte. Desi dintre toate cel mai mult ma atrage facultatea de inginerie biochimica.