| anonim_4396 a întrebat:

As vea niste idei despre ce as putea sa-i scriu unei profesoare intr-o felicitare de Craciun.
>Doar raspunsuri serioase
>O idee despre cumas putea sa incep
>Fara linkul-ri(amcitit deja si mi se par de prost gust)

Răspuns Câştigător
| carminutsza a răspuns:

Draga doamna/domnisoara profesoara,

Cu ocazia sarbatorilor de iarna,eu va doresc toate cele bune,acest Craciun minunat sper sa va fie de bun augur,alaturi de cei dragi!

Incepi cam asa si in caz ca n-ai idei cu incheierea poti formula astfel :
Acum ca v-am impartasit gandurile mele si urarile calde, va doresc multa sanatate ca sa ne puteti indruma pe noi, elevii dumneavoastra, cum a-ti facut-o si pana acum!
Cu drag, Beatrice!