| 875458439543579 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti cum e la liceu si vreau mici sfaturi pentru un mic boboc happy. Sunt la stiinte sociale si as vrea sa stiu ce materii sunt noi (in clasa a noua)pentru am pregatii caietele si astea. Cate ore de matematica sunt? Am auzit ca logica e nasola ...cum e?

2 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

Salut. Si eu am trecut intr-a 9-a (eu sunt la matematica-informatica)

Intr-o casa dintr-un sat in care nu exista electricitate si nici alte gadget-uri sunt sapte surori. Stim ca prima fata citeste o carte, a doua gateste, a treia joaca sah, a patra joaca Sudoku, a cincea spala haine si a sasea gradinareste. ->> asta e o problema de logica din cele mai usoare (mie mi-a luat 3 ani din viata sa-mi dau seama ca juca sah cu a treia, si inca nu sunt sigur daca e bine)

| 875458439543579 explică:

As vrea sa stiu ce materii sunt la stiinte-sociale