| Adenny228 a întrebat:

As vrea sa intreb despre examenul de limba engleza IELTS.Cat costa si daca e mai bun decat Cambridge.Multumesc!

1 răspuns:
| AneeM a răspuns:

Nu conteaza care e mai bun, toate sunt bune in general. Conteaza ce fel de examen dai daca te inscrii la o facultate in America sau Anglia( sau alte tari) pentru ca fiecare universitate are cerintele ei. Taxa de inscriere pentru testul IELTS in 2013 este 750 lei, dar pentru mai multe informatii viziteaza pagina http://www.britishcouncil.org, aici gasesti toate detaliile necesare atat despre IELTS cat si despre Cambridge