| AL_ID_2000 a întrebat:

Buna, as vrea sa ma duc la liceu pe un profil de stiinte ale naturii insa acolo merge colegul meu de la gradinita care e super enervant si in a 9 a chiar nu il mai suport. Ma bate incontinuu la cap si se baga in seama cu toti si tot ce face vb cu mama lui. Ajutor, nu stiu ce sa fac

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te și tu, o să-ți lipseasca

| Nirvanaaa a răspuns:

Eu zic ca alegerea profilului nu trebuie sa fie influentata de acel coleg.Si la facultate e posibil sa intampini aceeasi situatie, si ce vei face? Renunti la visul tau doar pentru ca dai de el? laughing Ignora-l, nu ii raspunde cand te agaseaza si in final te va lasa in pace.Se va plictisi si el.

| ibaal a răspuns:

Daca tu vrei sa mergi acolo,mergi!
Educatia ta este mult mai importanta decat ifosele lui!
Cat despre cicalit,ia-l de-o partea,fara spectatori, si spune-i pe sleau,fara suparare: "frate,esti un pic extra,ma faci sa ma simt prost,vorbim,dar,nu intreci masura, nu putem fi prieteni, nu impartasim aceleasi valorilaughing".
Cat despre "raportul" ce-l preda lu' maica-sa, n-ai ce face...fiecare cu cresterea lui. E bine sa mai imparta cu parintii una alta, dar, ce tine de el, nu sa-i insire pe toti si sa le faca dosar!
Din pacate asta nu poti schimba.
Nu uita!
Prietenii ii putem alege!
Nu trebuie sa fii tovarasul lui daca nu vrei asta!

| PsyhoChild a răspuns:

Sa stii ca nu exista doar un liceu cu profil de stiinte sociale.Sunt mai multe licee cu acest profil. Daca vrea sa mearga la acelasi liceu la care vrei si tu, atunci intra la altul.

| AL_ID_2000 explică (pentru PsyhoChild):

Acesta este cel mai bun liceu din oras.