| Iulik32 a întrebat:

Buna as vrea sa merg la liceul Victor Babes dar sincera sa fiu sunt putin speriata din cauza parerilor negative pe care le-am citit eu o sa am o medie cam de 7.80 si nu am multe optiuni pareri sincere despre liceu, elevi, profesori si materi multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| SameMistake a răspuns:

Buna! Liceul Victor Babes din Bucuresti?
Cunosc persoane care au terminat acolo clasa a 12a si sunt dintr-a 5a. Nu lasa parerile oamenilor nestiutori sau a celor care nu isi pot face o parere adevarat sa te induca in eroare, pentru ca liceul este super-ok. Profii sunt de treaba, intelegatori. Sunt unii suuuper, unii mai ciudati, dar na, asta e la orice liceu.
Poate in primul rand ar trebui sa zic despre directoare. Toata lumea asta care nu are idee despre liceele din ziua de azi adauga vorbe urate la adresa ei. Deci ea, e super. Deci se implica mereu, le ia apararea elevilor in fata profilor MEREU( chiar si atunci cand nu au dreptate...) si desi uneori este mai dura/rea, le doreste tot binele copiilor si se straduieste din rasputeri sa ii aduca pe calea cea buna pe cei care au luat-o pe cai gresite. Se intampla sa ii ameninte ca vor avea nota la purtare scazuta, insa rar se intampla sa o faca cu adevarat.
Elevii, iarasi, sunt super de treaba, Si din nou, ca in orice liceu, exista elevi de toate felurile asa ca oriunde te-ai duce(si in cel mai bun liceu) tot vei avea parte de elevi mai ciudati, mai nesimtiti.
S-au auzit, intr-adevar, si de-astea cu drogurile, insa pe langa alte licee(prefer sa nu dau nume) aici nu se UMBLA CU ADEVARAT cu droguri. Sunt licee in care si profesorii se drogheaza cot la cot cu elevii. Aici macar profesorii sunt cu capul pe umeri.
La liceu asa in general e curat, e frumos, nu este nici ceva sa te dea pe spate, dar nici vreun liceu dintr`ala in care nici nu iti vine sa te duci.
Uite aici o pagina de facebook, unde au incarcat diferiti profi, angajati din liceu niste poze de la elevi:
http://www.facebook.com/......6766985208

In rest, eu iti spun, du-te cu toata increderea ta, nu vei avea de regretat. Si daca la inceput o sa ti se para "naspa", cand vei termina liceul iti va fi extraordinar de greu sa te desparti (si de colegi) dar mai ales de profesori, de directoare, de liceu. Atmosfera de acolo este ca intr-o familie, si tocmai de aceea te vei acomoda repede.
Te sfatuiesc cu cea mai mare sinceritate sa optezi pentru liceul Victor Babes( Sper ca te-ai referit la cel din Bucuresti)
Apropo, daca mai e ceva, lasa un mesaj. sau daca vrei id-ul meu, daca ai vreo nelamurire ceva, si, nu de alta dar sunt si eu acolo:-D

6 răspunsuri:
| SameMistake a răspuns:

Nu am visat draga mea. Daca nu stii ce stiu eu, nu mai vorbi.
Fiecare are parerea lui si se increde in ea. Foarte bine. Mi-am spus parerea, si Raluca, multa lume nu stie ce sa aprecieze si cum sa aprecieze.
Mai invata si tu despre viata asta ca e scurta si trebuie sa profiti din plin :-)
Nu am spus absolut nimic "aiurea", "la misto" sau doar asa ca n-aveam ce face. Am spus pentru ca multi oameni sunt prosti in ziua de azi si nu are rost sa le asculti parerile. Nu te-a pus nimeni sa imi citesti mie comentariul si sa iti dai la randul tau cu parerea despre parerea mea. Daca aveam chef sa mint si sa imi bat joc, cu siguranta nu o faceam aici. :-)

| raluca_2961 a răspuns:

Ddxbb asta ai visat? Termina cu prostiile nu mai deruta oamenii!

| andreeaandra989 a răspuns:

Este un liceu foarte bun, în plus verișoara mea este acolo. Si eu vreau să mă duc la Babes

| Diabolicul77 a răspuns:

Esti buna pentru acel liceu.nu-i asculta pe altii.app funda?

| Andreea_Anca_1997 a răspuns:

Bună şi eu o să vreau să mă transfer la Babeş. Aş dori mai multe informaţii cine poate vă rog să adăugaţi adesa de mess: irofte_anca_andreea

| Myssteriusthanlife a răspuns (pentru Andreea_Anca_1997):

NU face asta ( in caz ca nu te.ai transferat inca) e un liceu idiot eu sunt acolo si abia astept sa scap e puscarie curata daca in pauze treci de coltul liceului te intoarge bgs-ul inapoi si mai intrii si in conailiu