| anonima_5010 a întrebat:

Buna as vrea sa-mi spuneti ce se face la liceu la desen tehnic.Va rog sa-mi dati niste sfaturi in legatura cu desenul tehnic.

5 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

Desenezi in centrimetri, milimetri, desen măsurat.
Este un liceu foarte bun, poţi ajunge arhitect, dar nu în toate cazurile.

| victo a răspuns:

Depinde daca e liceu tehnic atunci de exemplu sa desenezi un surub si tot felul de chestii din astea mecanice

| myxolaryy a răspuns:

Pai la liceu de desen tehenic poti deveni arhitect acola faci desene numai cu linia si cu rigla de sende arhitectice deci devii arhitect daca te duci acol

| Nastia a răspuns:

Am auzit ca e cam intortocheat, greu.se face geometrie.

| anonima_5010 explică:

Sunt la un liceu de cultura generala.