| karlikuicsddd a întrebat:

As vrea sa stiu ce examene de limbi straine (franceza/engleza) pot sa dau acum in liceu? De Cambridge stiu ca ma scuteste de competentele lingvistice la bac, dar nici de acest examen nu stiu prea multe detalii.

3 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Oricare poti sa le dai oricand, is examene platite, daca ai nivel de cunostinte suficiente si la 10 ani poti sa ti le iei, vezi care ti se potriveste mai bine pentru ceea ce vrei sa faci si da-l.

| karlikuicsddd explică:

Asta am inteles ca pot sa dau oricand examenele, dar ce alt examen pot sa mai dau la engleza? Dar la franceza?

| Crisツ a răspuns:

La franceza este Delf. Numai astea 2 cred ca se dau.La engleza am auzit numai de Cambridge.