| Yocko a întrebat:

As vrea sa stiu mai multe informatii despre Facultatea de Comunicare si Relatii Publice.As fi recunoascatoare daca mi-ar putea cineva da mai multe detalii despre ce se studiaza in cadrul acestei facultati, dar si despre ce profesii se pot urma ulterior. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| oanabuysomeweed a răspuns:

Facultatea de Comunicare si Relatii Publice "David Ogilvy" este o institutie tinara, dar care a reusit in acesti ultimi ani sa transforme tineretea sa intr-un atu. Mai important decit faptul ca FCRP a devenit o facultate mare este insa acela ca ea s-a afirmat ca un lider in domeniul educatiei dedicate comunicarii.

Procesul de formare este realizat de cadrele didactice titulare, dar si de profesori asociati, in principal de la Universitatea Bucuresti (Facultatea de Jurnalism si Stiintele Comunicarii, Facultatea de Litere), in acest fel asigurandu-se o pregatire de specialitate in conformitate cu standardele academice.
Catedra de Comunicare si Relatii Publice face parte din cele patru catedre ale Facultatii de Stiinte Politice si Administrative si este cea mai "tanara" dintre acestea. Practic cei care au infiintat specializarea comunicare si relatii publice in U.B.B. au fost un grup de cadre didactice din cadrul facultatii, acest lucru intamplandu-se in anul 2000.