| 27110012 a întrebat:

Buna as vrea sa va intreb cand incep inscrierile pentru liceul campulung moldovenesc dar nu imi dati siteul ca m-am uitat si nu scrie si ce trebuie sa fac ca sa ma inscriu mersi! funda mare!

Răspuns Câştigător
| einsteinchen a răspuns:

Vreau sa vad funda mare!
Am gasit doua persoane de contact:
mr. NISTOR Marius 0230-314931 interior 0119 sau p.c.c. BLANARIU Georgeta 0230-314931 interior 0126.
Succes!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

De regula, inscrierea( de fapt, inscrierea este denumita "recrutare") se face in perioada februarie-aprilie la biroul de informare recrutare din orasul- resedinta al judetului in care locuiesti----vezi lista centrelor /birourilor judete:http://www.mapn.ro/recrutare/bir.php
La acest birou, in baza cererii tale, ti se intocmeste un dosar de candidat --- dosarul va contine :cererea de inscriere, fisa de examinare medicala si fisa de cunoastere. Apoi urmeaza etapa a doua : selectia candidatilor pentru colegiile militare nationale ( vezi detalii in link: http://www.mapn.ro/recrutare/elevi.php)

| Dy3zz999 a răspuns:

Inscrierile se fac in semestrul doi, nu trebuie sa te duci nicaieri sa te inscrii sau altceva. Vi se va vorbi despre majoritatea liceelor. La director sau secretariat o sa poti sa te inscrii, oricum asteapta semestrul 2