| ChristinaO a întrebat:

As vrea sa va intreb ce e un liceu bilingv, adica in ce consta.Presupun ca e un liceu normal, insa dupa denumire presupun ca se preda in doua limbi? Si care ar fi aceastea, sau depinde de liceu? Poate fi de ex. engleza si romana? multumesc!

2 răspunsuri:
| spanu a răspuns:

Pai un liceu biling (oricare limba) presupune ore in plus de limba straina, ceva gen 6-7 ore pe saptamana

| Lylly a răspuns:

Ooo,sa stii ca nu stiu prea bine dar cred ca este in liceu cu o limba (engleza)in care se preda toate materiile in engleza.