| ChristinaO a întrebat:

As vrea sa va intreb, din ce materii se da BAC-ul la liceele cu profil de stiinte?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Mate M2, romana si la alegere intre biologie, chimie sau fizica o materie plus competentele alea pe care le da toata lumea si care sunt o pierdere de timp. La materia la alegere mi se pare ca e si info dar majoritatea nu aleg asa ceva pentru ca se face prea putin la un profil de genul asta. Eu am terminat stiinte ale naturii si am aflat numai dupa ca se poate alege si info dar cu siguranta nu ma avantam la asa ceva

6 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

In caz ca dai tu mi se pare socant faptul ca habar nu ai la ce materii dai acum in "ajun" de bac

| ChristinaO explică (pentru Sara2):

Pai,eu mai am destul de mult pana imi dau bac-ul...ma interesam doar pentru ca as vrea sa ma transfer la un liceu cu profil de stiinte

| Sara2 a răspuns (pentru ChristinaO):

Scuze atunci, credeam k dai anul asta

| Dana211 a răspuns:

Stiinte de care? Sociale sau naturale? Pentru ca e diferenta enorma

| ChristinaO explică (pentru Dana211):

Naturale,am uitat sa specifichappy

| Dana211 a răspuns (pentru ChristinaO):

Mate M2, romana si la alegere intre biologie, chimie sau fizica o materie plus competentele alea pe care le da toata lumea si care sunt o pierdere de timp. La materia la alegere mi se pare ca e si info dar majoritatea nu aleg asa ceva pentru ca se face prea putin la un profil de genul asta. Eu am terminat stiinte ale naturii si am aflat numai dupa ca se poate alege si info dar cu siguranta nu ma avantam la asa ceva

| ionik97 a răspuns:

Matematica,Romana,O limba straina si biologie