| maly777maly a întrebat:

Buna as vrea si eu sa stiu cum se calculeaza media pentru liceu.Adica pentru a intra la liceu...ma rog intelegeti voi... ofer funda.:*

1 răspuns:
| BiancaGeorgiana a răspuns:

Salut! Pai se calculeaza in felul urmator: aduni mediile generale pe clasele 5-8 le imparti la 4, apoi la rezultatul obtinut il aduni cu media evaluarii nationale (adica nota de la examenul la romana plus nota de la examenul la matematica pe care le imparti la doi) apoi rezultatul obtinut il imparti la 2. Sper ca ai inteles. Succes la examene :*.