| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Aveti ceva probleme de logica (cu raspuns bineinteles)? Scurte si amuzante daca se poate. Fundita pentru cea mai buna problema. :*

5 răspunsuri:
| FlorentinaM a răspuns:

Pe o bara stau 8 pasari.Impusti una.Cate pasari mai sunt pe bara? 0 toate au zburrat

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Intrebare sade ursu. Unde sade ursu?
*spera sa inteleaga lumea de ce n-a mai postat raspunsu', caci e logic nerd "

Sper ca te-am ajutat happy

| xForSpeedx a răspuns:

Tatal si fiul merg cu masina si fac accident, in urma acestuia tatal moare iar fiul este dus de urgente la spital. Pe masa de operatie doctorul chirurg spune: Nu pot sa il operez deoarece este fiul meu. Cine este doctorul chirurg?
Pe ce parte a urcat Stefan cel Mare in tren? pe partea cu gara sau pe cealalta parte?

| corolav a răspuns:

Mama sa.
La vremea luiŞtefan cel mare nu erau trenuri

| Matei_Alexandra_1998 a răspuns:

1.Dupa ce lupta a murit mihai viteazu?
---dupa ultima---
2. Cand e gaina grea?
---cand e cocosul pe ea---
3. de ce stau gainile pe gard?
---ca sa le vada cocosii copanele---
4. cum poate rezista un om 10 zile fara sa doarma?
---doarme noaptea---
5. ce nu poti manca niciodata la micul dejun?
---pranzul ci cina---
6. unde a fost semnata declaratia de independenta?
---in josul paginii---
7. unde-i mingea cand e gol?
---intre bare---
8. in ce se transforma o piatra rosie cand intra in marea neagra?
---o piatra rosie uda---
9.cum se numeste o femeie care stie mereu unde este sotul ei?
---vaduva---
10. de ce are girafa gatul lung?
--- ca sa-i ajunga la cap---
cred ca iti vor fi de folos.winking