| BeBe_7107 a întrebat:

Care e cel mai potrivit profil de liceu pentru facultatea de medicina unde se face multa biologie si putina mate?

Răspuns Câştigător
| Amaya a răspuns:

Ştiinţe ale naturii ( chimie-biologie ). Nu te gândi că faci foarte puţină matematică, vei avea 4-5 ore săptămânal, dar mai uşor ca la mate-info şi accentul se va pune, într-adevăr, pe biologie şi pe chimie. Este cel mai bun profil pentru cineva care vrea să facă Medicină ( toţi din generaţia mea care au termnat acest profil au intrat la Medicină - Bucureşti sau Iaşi, la buget chiar ).