| anonim_4396 a întrebat:

Buna, care este cea mai slaba Facultate de Teologie Ortodoxa din tara!? Vreau sa ma inscriu la facultate!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La facultatea de teologie nu mergi ca-i slaba, ci pentru ca ai o chemare a credintei in religia ortodoxa.
Daca nu o ai si nici drag de invatat nu ai, atunci nu ai ce cauta la o ansemenea facultate, unde se cere multa, foarte multa rabdare si invatare.
Teologia nu-i o facultate usoara si nici slaba!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și vrei sa ieși cel mai slab popa?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Ma ajuti sa-mi spui care e sau nu!?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Stai acasă, dacă nu ești pregătit să înfrunți dificultățile.
Lejer/ușor nu e nicăieri. Oriunde ai alege, dacă nu ești interesat de studiu, de efort si sacrificiu, nu poți rezista niciunde.
Stiu că studentii de la Teologia Ortodoxă din Sibiu se transferau, fie la Iași, fie la Alba, fiindcă considerau că la Sibiu, profii sunt prea exigenți și pretențiile prea mari. Insă, nu se știe dincolo ce surprize i-au așteptat.
Dacă ai vocație, dacă ești conștiincios și pregătit să reziști, atunci poți face față oriunde, fără să existe teama de eșec.

| Ineys a răspuns:

Vezi ca te vede Doamne Doamne. happy

| Panamax a răspuns:

Una la intamplare.

| ziftode a răspuns:

"cea mai slaba"?!?
esti tare, primesti Zmeura de Aur, cu felicitari