| Keisha a întrebat:

Buna!

Cate sutimi diferenta trebuie sa ai, ca sa iti cresca/scada nota la contestatii?
In general notele cresc sau scad?

5 răspunsuri:
| bss415 a răspuns:

Din cate tin eu minte de anul trecut trebuie sa ai o diferenta de 0, 5 puncte... in majoritatea cazurilor scade nota( la o prietena de la 7, 6 ia scazut la 6, 5). Sper sa iti creasca daca ai depus contestatie!

| LaRkiNNN a răspuns:

In general, notele scad la contestatii, daca esti 100% sigur pe tine ca ai putea lua mai mult... incearca.

| Ceriik a răspuns:

50 sutimi. La mine de ex a crescut. La romana am luat initial 7, 8 apoi dupa contestatii am avut 9, 65.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se modifica nota daca exista o diferenta, in plus sau minus, de pana la 0, 50 puncte.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Dacă de exemplu ai 9, 60 te-ai putea trezi cu 9 sau 8, 50! Eu sincer, să fiu corector, să știu sigur faptul că elevul respectiv nu are un anumit nivel al exprimării, chiar dacă totul a fost corect, și să văd o contestație la o notă peste 9, 50, pe cuvântul meu de nu-i dau 8!