| LlamaWSS a întrebat:

Ce as putea profesa din Facultatea de Educatie Fizica si Sport si cea de Stiinte Politice?(Cluj daca conteaza)Si din care cat se castiga?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Sin ambele putin spre deloc.
Facultatea de educatie fizica te inderapta spre profesor de educatie fizica/antrenor de diferite chestii iar cea de stiinte politice..catre nimic.

Cred ca cele mai mari sanse le ai cu faculta de sport, daca inveti putin fitness te poti face antrenor personal, acolo veniturile sunt frumoase dupa ce incepi sa ai clienti.

3 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Eu as alege facultatea de fizica. Poti sa devii instructor personal si sa ajuti grasii sa slabeasca. Cel putin eu asta as face. In plus te mentii si bine din punct de vedere fizic laughing

| Sonia822 a răspuns:

Cu sport nu faci mare lucru. Poti fi antrenor pe la vreo sala, probabil si in sport, daca ai pile. Iesi cel mult profesor de educatie fizica. Sau. poti ajunge in minister, daca mai faci management, si mai ai pe acolo cunostinte happy

| Directioner99 a răspuns:

Nu ajungi mare lucru din niciuna din cele doua, profesor/antrenor din cea de educatie fizica si sport, profesor universitar din cea de stiinte politice, in parlament intri cu pile mai mult deci nu te baza pe asta.La facultate am avut o profa care terminase stiinte politice si ce a ajuns... porfesor universitar