| HurremSultan a întrebat:

Bună!

Ce caiet îţi trebuie la Lb.Latină?
Matematică, Română? Mic sau studenţesc?

Fundă!

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

La Limba Latină nu scrii mult, deci un caiet micuţ de 48 file cred că este suficient pentru tot anul.

Mult succes în noul an şcolar!

12 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

În clasa a 8-a nu scrii mult la latină, așa că ți-e de ajuns un caiet mic (de română, bineînțeles) dar dacă te gândești să mergi mai departe la un profil la care se face latină (filo) unde se dă și teză, cel mai bine e să ai un caiet studențesc.
Multă baftă!

| OnuOnulică a răspuns:

Iti trebuie un caiet Studenţesc.

| Valentyn22 a răspuns:

Caiet de romana, cat despre caiet eu am avut mic nu prea am scris la latina.

| bunicisibuni a răspuns:

Un caiet micuț dictando.

| Manuela18 a răspuns:

Buna! Iti trebuie caiet de limba romana. De preferat unul mic pentru ca de obicei, orele de latina sunt interactive, nu scrieti foarte mult. Si aveti cam 2 ore pe saptamana sau una.

| Porttocalaaa a răspuns:

De romana, iar daca trebuie mic sau studentesc decide proful sau tu.
Eu iti recomand mic pentru ca nu o sa iti vina greu sa il cari dupa tine.

| Mariix a răspuns:

Romana,bineinteles ^_^. Iar caietul sa fie mic big grin.

| xPoc a răspuns:

De romana...si ar fi bine sa iti iei studentesc...acm depinde cum vrea si profesorul

| Tortcufructe a răspuns:

Romana.Poti sa iti iei si mare, dar unul de 48de file zic ca ajunge.Intru in a 9 a si am avut studentesc de 48 file si mi-a ajuns, chiar mi-au ramas si foi liberehappy.

| sergyu1998 a răspuns:

Se pare ca intri clasa a 8-a...
Vei avea nevoie de un caiet de romana mic.
Bafta!
Latina e foarte usoarahappy

| HurremSultan explică (pentru sergyu1998):

Vroiam să îţi dau ţie fundă! Dar nu pot nu îmi apare declară răspunsul câştigător!

| creatzaadda1 a răspuns:

Caiet de romana happy eu mi-am luat caiet studentesc happy dar nu vei scrie mult deci ia caiet mic :*