| Straicu a întrebat:

Buna, ce facultate fara frecventa sau cu frecventa redusa ati recomanda sa urmez daca doresc sa dau admitere in jandarmerie (Am urmat la liceu un profil de filolofie si am media la bacalaureat de 8.56) la urmatoarele admiteri. De cate ori trebuie sa mergi la facultatile cu frecventa redusa sau fara frecventa? daca nu merg deloc presupun ca isi pun intrebari si ma dau afara aproape instant.

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

Îl poți face in paralel cu jandarmeria

3 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Mergi spre drept

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Îl poți face in paralel cu jandarmeria

| Straicu explică:

Filologie*

| babyanne a răspuns:

Dreptul ar fi o principala varianta, vei avea nevoie de drept și pe viitor să poți avansa în grad, la frecvență redusă vei merge doar 2-3 zile pe sapt adică vinerea sâmbătă și duminica