| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Ce inseamna expresia "A studia înseamnă să te îndoieşti de inteligenţa colegului de bancă."?

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Ce mare înțelept a făcut această afirmație? Total greșită după părerea mea, dar are o notă de amuzament pentru cei ale căror șanse să ia bacul sunt destul de mici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica sa nu crezi tot ce ti se spune, ci sa afli tu adevarul, ce si cum

| gabicoo a răspuns:

Înseamnă că nu este bine să copiezi de la colegul de bancă după modelul "ion pozitiv, ion negativ" - "gheorghe pozitiv, gheorghe negativ!"

| ioana748 a răspuns:

Sa nu copiezi, ca poate copiezi prost.
Mai bine înveți și știi sigur ca ce se întâmplă în lucrarea ta este din resurse proprii.
Oricum în viata trebuie sa ne descurcam prin propria putere.
Sa fim asumați.

| AlexSM86 a răspuns:

Inseamna ca, atunci cand consideri ca al tau coleg de banca nu e capabil sa invete suficient de bine pentru materia la care urmeaza sa dati examen/lucrare/teza astfel incat sa poti copia de la el si sa iei nota buna, te apuci sa inveti singur pentru nota pe care o vrei.