| AnonimSs a întrebat:

Buna ce limbi ar trebui sa stie un arheolog si exista vreun site de unde pot sa le invat

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ARHEOLOGÍE s. f. Știință care studiază trecutul istoric al omenirii pe baza interpretării urmelor materiale păstrate. (DEX)
Ce are asta cu cunoasterea multor limbi straine? Poate voiai sa intrebi ce alte stiinte sint necesare (si sint!) pentru a putea profesa arheologia.

| Shalom a răspuns:

Pentru a fi arheolog nu este necesara studierea unei anumite limbi, doar in caz ca vrei sa te specializezi pe o anumita zona geografica si implicit trebuie sa cunosti si acea limba