| adrianap a întrebat:

Ce parere aveti despre medicina? se merita sau nu?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E buna acea ocupatie in medicina dar trebuie sa inveti mult.

| Scândură a răspuns:

Buna! Se merita, dar din pacate nu in tara. Cunosc atatia care au terminat medicina aici, nu au avut ce sa faca in tara si au plecat sa lucreze in strainatate!
Poti eventual sa faci medicina aici, si cand termini sa te duci sa profesezi in strainatate, acolo castigi bine! Aici in tara, in schimb ai toate sansele sa devii somer dupa ce termini facultatea!
Sper ca te-am ajutat, bafta!

| Izza_4461 a răspuns:

Normal ca se merita. Doar imagineaza-ti... dupa 6 ani de facultate + 4 ani de rezidentiat...o sa devi un om mareee!

| devine a răspuns:

Da merita daca iti place si crezi ca poti sa faci fata la 6 ani de facultate, adica mai mult ca liceul, gandeste-te. E mult de invatat dar nu e asa dificil precums e zice, iar daca nu vrei rezultate exceptionale, e chiar mai usor ca la orice facultate. Trebuie sa te gandesti si ce vrei sa faci mai departe... greul la medicina vine DUPA facultate; gandeste-te ca dai un examen de rezidentiat, iei rezidentiatu, il faci si apoi dupa ce il termini esti somer, la 29-30 ani. nu sunt posturi in spitale pentru ca se scot foarte greu la concurs si de obicei trebuie sa ai si "pile" sa prinzi unul. Dar in rest ce sa zic, macar ramai cu ideea ca iti spune lumea "doamna doctor" happy

Răspuns utilizator avertizat
| Tyby_9970 a răspuns:

Buna.Nu se merita in tara.Du-te in alte tari unde medicina este foarte dezvoltata.