| oElisabeth a întrebat:

Ce pot sa devin daca urmez :
1. Facultatea de drept

2. Stiinte soc.

3. Jurnalism

4.Litere

5.Academia de politie [ Toate ramurile ex: criminalistica etc. ]

6.Limbi straine

7. Comunicare si relatii publice

8.Relatii internationale

9.Film

10.Geografie

11.Istorie

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Daca te mai straduiai putin puneai toate facultatile existente. La citeva iti voi raspunde :
1. Facultatea de drept-avocat, judecator, procuror, notar
2. Stiinte sociale-asistent social ( nu te sftuiesc)
3. Jurnalism-daca ai talent
4. Litere-profesor, translator
5.Academia de politie-cu precadere ofiter(e pentru barbati)
6, 10 si 11 - cu precadere profesor
7. Comunicare si relatii publice-cu precadere munca in administratia publica
9 Film-regizor, operator,...

| anasch a răspuns:

1. avocat, jurist, procuror, judecator
2. eventual sociologie, profesor, sociolog, consilier vocational
3. jurnalist tongue, redactor, editor, pr
4. profesor, traducator, translator
5. politist, agent, jandarm
6. la fel ca la litere, aprox.
7. probabil ceva specialist in relatii cu publicul, nu te-as prea sfatui sa mergi pe asta
8. nimic. ma rog, nu prea ai posibilitati de master, suna doar frumos numele, si nu stiu cat te satisface titlul de "specialist" in studii relatii internationale
9. chiar nu te pot sfatui aici, ceva gen regizor cred
10. profesor, agent in turism, ghid turistic
11. profesor tongue, muzeograf, arheolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu un singur lucru: ca daca urmezi facultatea de drept te poti face judecator, avocat sau procuraor. cu placere!