| sabina18 a întrebat:

Ce pune in evidentieaza proverbul "Apa trece, pietrele raman "

Răspuns Câştigător
| sweetdyana18 a răspuns:

De exemplu:daca cineva face o greseala, poate ca ceilalti il vor ierta, dar nu vor uita.

sau

Ia o foaie.
Spune 10 lucruri urâte ce ţi s-au spus şi impătureşte foaia la fiecare cuvânt odată. După ce ai terminat. spune 20 de lucruri frumoase ce ţi s-au spus, şi la fiecare 2 desfă foaia odată. După ce ai terminat... observi că semnele acelea de când ai împăturit.au rămas. Acela e sufletul nostru...şi după cum vezi, nici dupa 20 de cuvinte frumoase, nu s-au uitat cele urâte.

Sper ca te-am ajutat! fundita?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune in evidenta creierul tau care trebuie folosit si temele la romana care vor lenesii sa le rezolve aici

| Roxanna197a a răspuns:

Fizicul se schimba dar caracterul nu(la om)