| daydreamer a întrebat:

Ce romane sunt in programa pentru clasa a9-a?

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Clasa a 9-a?
Păi ţi se trânteşte "La ţigănci","Maitreyi", Romanul adolescentului miop" de Eliade,"Romeo şi Julieta" de Shakespeare,"Exuvii" de Simona Popescu,"Hronicul şi cântecul vârstelor" de Blaga,"Viaţa ca o pradă" de M. Preda,"Enigma Otiliei" de Călinescu,"Madame Bovary" de Flaubert..etc.Cel puţin la mine...
P.S.:Romeo şi Julieta,dacă ai voinţă, o termini în două ore, nu în trei zile.

3 răspunsuri:
| daydreamer explică:

Atat? Ni s-a dat "Morometii" in clasa a6-alaughing Mara si R&J le citesc in 3 zilelaughing

| daydreamer explică:

Mmmm, multam, ramasesm fara ideiXD

| Moonster a răspuns:

Mara, Morometii, Romeo si Julieta. Funda?