| surpriza a întrebat:

Bunahappy
Ce s.ar intampla daca axa pamantului ar fi in planul orbitei?
vota+funda:*

1 răspuns:
| elys09 a răspuns:

Axa de rotație a Pământului este o axă imaginară care pătrunde în de 66 grade şi 34 minute față de planul orbitei Pământului (planul este o... Ce s-ar întâmpla dacă Pământul nu s-ar mai roti în jurul propriei axe?
http://asapteadimensiune.ro/ce-s-ar-intampla-daca-pamantul-s-ar-opri.html
Intra pe pagina aceasta si citeste, vei gasi cu siguranta tot ceea ce tu ai nevoie!
Vot+funda?