| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Ce salariu net are o educatoare la o grădiniță? Ca debutant sau 2-3 ani acolo. Nu cu 20-30ani vechime, ca mai creste atunci, știu. Dacă știe cineva personal?! La o grădiniță de stat, am uitat sa menționez, ca la privat depinde de angajator bănuiesc, eu întreb strict la stat, cu creșterile astea care au mai fost. Mulțumesc în caz ca citește cineva

Răspuns Câştigător
| HUAWEHUAWE a răspuns:

Salariul net al unei educatoare debutante la o grădiniță de stat în România este de aproximativ 3.900 de lei.

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Dacă este calificată primește în jurul a 4.000 lei.