| Nikolaus a întrebat:

Ce se face la profilul științe ale naturii Bilingv engleza(ori franceza). La profilul simplu stiu dar la asta cu Bilingv? Merci.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Se studiaza anumite materii, IN limba engleza. E vorba despre geografia si istoria Angliei, despre cultura si civilizatie britanica. Si, fiind Stiintele Naturii, e posibil sa se studieze, in engleza, vreo materie din specialitate.

| Nikolaus explică (pentru ardnaxur1961):

Ok,si la Bilingv franceza?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Nikolaus):

Acelasi lucru, numai ca in franceza si nu in engleza. Programa e aceeasi; limba de predare e diferita.

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Materia de baza e aceeasi, dar in limba franceza sau engleza.Iar la fiecare limba in parte-depinde ce alegi-mai exista suplimentar o serie de teme despre tara ceespectiva.

| albastrica009 a răspuns:

Faci mai multe ore de engleza/franceza/germana, si orele specifice pentru stiintele naturii:chimie, biologie, fizica

| 1Stefania3 a răspuns:

La profilul bilingv franceza se studiaza foarte multa franceza. Istoria geografia si biologia sunt in limba franceza. Bine nu te speria nu faci asa ceva din clasa a IX a.