| EuSiCuMine a întrebat:

cei care au dat teza de clasa a 8 pe sem asta la matematica, va rog frumos spuneti-mi si mie cam ce subiecte ati avut. Am azi tezasad funda love struck

3 răspunsuri:
| DND a răspuns:

Si eu o dau tot azicrying

| AnyAda a răspuns:

Eu am dat ieri teza si mi-a dat niste ecuatii, sisteme, cateva exercitii din functii, din volume si arii (piramida, prisma, cilindru, con), o problema gen "ala are nu stiu cate mere.si celalt are. " si bla bla... am avut si ceva sa aflu valoarea sinusului unui unghi dintr-o piramida. dintre muchia sa si planul bazei. na.chestii de genu.bafta!>big grin

| 0anaLovesHIPHOP a răspuns:

Pai sincer nu a fost foarte greu, am dat ieri. Primul ex a fost cu "Aflati functia liniara", al doilea tot cu functii, insa incorporate in sistem, cu 2 subpuncte, o ecuatie de gradul 2, si o problema de geometrie, cu o piramida triunghiulara de latura 12 si inaltime 12 [Al, At, V, d(o; vbc) d(a, vbc) si sa demonstram ca va perpendicular cu nustu' cine, ca pe aia n-am rezolvat-o, oricum, bafta.