| Izxyo2036 a întrebat:

Bună, ceva sfaturi pentru examenul de admitere la medicina veterinara? Chiar am emoții și nu stiu ce se întâmplă exact în sala de examen

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La facultate este exact ca si la examenul de BAC: esti legitimat, esti primit in sala de examen, unde la deschiderea subiectelor trebuie sa fii atent, sa citesti bine subiectele si sa rapunzi cat mai clar si concis la intrebari.
Atentie la semne, mazgaleli, stersaturi si alte indoituri pe foaie, ca se poate anula foaia.
Ai grija sa nu ai telefonul cu tine si nici penar sau alte genti ori fituici, fiindca poti fi eliminat din examen, fara sa fi avertizat, daca esti prins.
Succes!

| LisaJulie a răspuns:

Chimia trebuie sa o stăpânești bine, daca ai înțeles chimie nu ar trebui sa ai probleme cu ea!