| Dora123 a întrebat:

Buna happy.
Cine este inscris la facultatea SAE? As dori niste informatii despre aceasta facultate.
Multumesc.

1 răspuns:
| Draaaaven a răspuns:

SAE este vazută ca şi pionierul educaţiei practice în domeniul audio, cu prima şcoală deschisă pe plan mondial în anul 1976. SAE reprezintă astazi cea mai mare reţea de instituţii audio, multimedia, animaţie şi film digital, cu peste 50 de campusuri pe cinci continente. Oferă cursuri rapide şi intensive, într-un format de 2 sau 1an de studiu, care se finalizează cu diplome recunoscute internaţional, cursuri scurte si corporate training.

Deschiderea SAE Bucureşti va îmbogăţii experienţa impresionantă a celor 35 de ani în industria educaţiei internaţionale media, cu acoperire în 26 de ţări, poziţionând Bucureştiul ca şi centru regional pentru renumita educaţie digitală şi new media în domeniile Audio Engineering, Film making, Multimedia & Web development, Games Design and Develoment, Digital Journalism şi 3D Digital Animation.

Lansarea oficială a SAE România a avut loc în timpul festivalului Musikmesse 2011 din Frankfurt, Germania, care s-a desfăşurat în perioada 6 – 9 aprilie, iar deschiderea oficială este programată pentru toamna 2011, pentru a coincide cu începerea anului universitar.

Direcţiile în care Facultatea SAE din România va acţiona sunt :
Cursurile full time de 1, 2 ani (diplomă MA, MS) recunoscute în lume, posibilitate de masterat şi doctorat acreditate de Midlesex University din Londra. Facultatea va deschide 6 secţii de invăţământ: Audio engineering /Electronic Music; Digital Film; 3D Animation; Digital Journalism; Web Design; Game Design.

Cursuri scurte cu durata cuprinsă între o lună si trei luni şi bootcamp-uri de 1, 2 zile. Concernul SAE pune la dispoziţie 40 cursuri scurte printre care amintim: Certificate în Mixing Technique; Certificate în Basic Radio Broadcasting; Certificate în Advanced Radio Broadcasting; Certificate în Basic After Effects, Certificate în 3D Game Design& Development; Certificate în 3D Max Essentials; Certificate în 3D Character Animation; Certificate în 3D Max Architectural Film; Certificate în Web Design & Graphic Design; Certificate în Newspaper& Magazine Design; Certificate în Final Cut Pro; Certificate în Production Management for Industry; Certificate în DSLR Film making; Certificate în Acting for Adults; Certificate în Acting for Kids; Certificate în TV Presentation; Certificate în TV Commercials; Certificate în Professional Photography; Certificate în Iphone Applications Development; Certificate în Advanced Iphone App. Development
Corporate Training.

Firmele din domeniul media vor beneficia de pachete de instruire customizate nevoilor curente sau viziunii de dezvoltare. Nu trebuie să uităm că în România apar în fiecare zi firme multinaţionale de creaţie şi producţie multimedia a căror cerinţă pe piaţa de muncă calificată este în continuă creştere.

Cursuri Online. SAE pune la dispoziţia celor interesaţi, cursuri online cu profesorii din reţeaua SAE, deţinători ai premiilor Gramy Emy, Oscar, cursuri ce beneficiază de certificate recunscute în întreaga lume.

Vezi mai multe detalii aici: bucharest.sae.edu Funda?