| roxyyy27 a întrebat:

cine imi spune cineva ce inseamna prima impresie?

Răspuns Câştigător
| CatalinaMoon a răspuns:

Prima impresie este modul in care s-a prezentat o persoana in ochii tai. Spre exemplu ai vazut pentru prima data o persoana...deci prima impresie inseamna toate concluziile si impresie care ti leai facut in baza comportarii lui

4 răspunsuri:
| AaNdYy a răspuns:

Atunci cand tu vezi o persoana, incepi sa o cunosti, iti faci o prima impresie despre ea.
De exemplu acea persoana vorbeste prea mult sau este de treaba, este o prima impresie.

| Anonima5550121 a răspuns:

Prima impresie este prima parere pe care o dezvolti ( o formezi ) despre cineva. Prima impresie este impresia care ti-a fost lasata de tipul / tipa respectiv/ respectiva. Ea poate fi schimbata mai greu.

| Delicacy a răspuns:

Prima impresie este un teatru ieftin, în care participanţii se mint reciproc.