| anonim_4396 a întrebat:

cine ma poate ajuta sa fac o poezie cu cuvintele urmatoare: de voie, de nevoie; multe si marunte; ca voda prin loboda; vrand-nevrand; harababura-batatura; onorabil-vulenrabil; bairam-cautam; ochi-deochi; trcatoare-aripioare; coltate-aripate; doua-mantaua.

2 răspunsuri:
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Am cules prune de voie,/Drept sa-ti spun si de nevoie? Erau multe si marunte/Doua erau chiar carunte...si nu mai stiu->prune carunterolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune-ti capul la contributie si fa-ti singur...cand o sa fii la test te mai ajuta"bunica"!