| uuSexi a întrebat:

Cine poate sa'mi faca rezumat la Scoala Derbedeilor R. L. Stine sau site cu rezumatul. Multumesc. FUNDA SI VOT

Răspuns Câştigător
| kevin_2713 a răspuns:

Rezumatul 1 În general, când vorbim despre o şcoală, folosim cuvinte şi idei alese, adecvate izului solemn pe care îl inspiră prin menirea ei educaţională. R.L. Stine, însă, ne prezintă o altfel instituţie, o şcoală a derbedeilor, descriind aventurile elevilor săi cu o ironie deloc detaşată şi plin de sarcasm. Eroul principal, Bernie Barosanu’, alter-ego-ul autorului, se-nţelege, este un băiat de clasă a patra, foarte mândru şi gata mereu să sară în ajutorul prietenilor săi, dar nu întotdeauna cu intenţii oneste. În cel de-al doilea volum, Bernie reuşelte să îşi înscrie propriul câine la şcoală, fraierindu-şi astfel profesorii, şi nu pentru prima oară.

2 răspunsuri:
| furboo a răspuns:

Ce volum?

| uuSexi explică:

Oricare,sau toate in cateva randuri, vreo 2-3 randuri un volum