| danyalexa a întrebat:

happy Cine stie daca pot sa aplic la o facultate daca am terminat liceul in America... si acolo nu se da bacu e dora High School Diploma.happy please ajutati-ma...
Mersi!

1 răspuns:
| DakotaRoyse a răspuns:

High School Diploma este echivalentul diplomei de bacalaureat, atestă faptul că ai terminat un liceu. De atât e nevoie. În rest, alege-ţi universitatea, facultatea, şi te uiţi pe site-ul lor să vezi ce alte acte cer happy
La UBB de exemplu nici nu va trebui să traduci diploma, o acceptă şi pe engleză happy (presupun că pe engleză e laughing )