| Snicker a întrebat:

Cine stie sa-mi spuna si mie sigur daca la clasa a12a se mai dau simulari cu subiecte facute la nivel judetean? ...nu ma refer la simularea nationala din martie; stiti ca era vorba sa dam in ianuarie-februarie prima simulare la romana, subiectele si materia din care sa fim evaluati stabilite la nivel judetean; intreb pentru ca vineri ne-a spus diriginta ca e posibil sa nu mai dam acum in ianuarie si februarie, dar nu stia sigur...
voi ce stiti?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU se ştie nimic oficial :(

Unele judeţe au organizat simularea de BAC şi în decembrie 2013...

Iar altele vor organiza Simulare de BAC şi în februarie/martie/aprilie/mai - vezi spre exemplu, planificarea de la linkul :
http://www.isjbraila.ro/NOU/calendar%20simulari.pdf

Abia ACUM s-au stabilit datele simulării naţionale :
" Limba şi literatura română - 3 martie

Limba şi literatura maternă - 4 martie

Proba obligatorie a profilului - 5 martie.

Numai elevii de clasa a XII-a vor susţine proba la alegere a profilului şi specializării pe 7 martie. Toate probele sunt scrise.

Afişarea rezultatelor va avea loc pe data de 14 martie." - SURSA :
http://www.gandul.info/......4-11874162

Toate cele bune.