| Crina222456 a întrebat:

Bună. Cum ajung cu metroul de la Eroii Revoluției la Universitatea Romano-Americana?

4 răspunsuri:
| gaminator a răspuns:

Buna! Pleci de la Eroii Revolutiei, cobori la Piata Victoriei, iei tramvaiul 42 si ajungi la Romano Americana.

| Crina222456 explică (pentru gaminator):

Și de unde iau tramvaiul?

| gaminator a răspuns (pentru Crina222456):

Tramvaiul de la Victoriei.

| alexxserb a răspuns:

La stația Eroii Revoluției, ia metroul pe linia M1 (linia galbenă) în direcția Dristor 2.Coboară la stația Universitate, care este la 3 stații de Eroii Revoluției.La ieșirea din stația Universitate, urmează indicatoarele către Universitatea Romano-Americană. Universitatea se află relativ aproape de stația de metrou, așa că poți ajunge pe jos, în aproximativ 10-15 minute.