| SmileSiAtat a întrebat:

cum as putea sa-i spun mamei ca am luat 4 la romana(fiind primul meu 4:-s) fara sa ma pedepseasca sau sa vrea sa ma bata?:-s... mi`e cam frica sa-i spun:-s

7 răspunsuri:
| any1508 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i spui atunci cand ea e calma. nu e sfarsitul lumii toti luam 4

| ChRoM a răspuns:

Cred ca esti prin clasa a6a laughing... nu e problema, spune-i cand e mai calma si o sa iti spuna probabil sa inveti sau o sa te puna sa inveti cine stie... sau las-o sa descopere la sedinta cu parintii sau la sfarsitul anului, sau poate nu o sa descopere niciodata daca nu se mai fac sedinte cu parintii sau sa fie chemata la scoala :tongue

| octaviusz a răspuns:

Incearc sa iti iei inima in dinti si sa ii promiti ca faci tot posibilul sa nu mai iei 4

| Armaghedon7 a răspuns:

Spune-i direct! E mai rau daca afla de la scoala sau vecini...si sa stii si tu ca daca recunosti vina e pe jumatate iertata.Accepta consecintele!

Răspuns utilizator avertizat
| aalleexandra a răspuns:

Pai ii poti zice cand e plecata de acasa cam vreao o ora minim ca se mia calmeaza pe drum daca se enerveaza de nota sau incearca pe langa 4 ala sa mai ei o nota buna la un obiect mai greu... sper sa te ajute

| rosehudson a răspuns:

Spune-i direct si apoi arunca-i o privire trista si spune-i,, te rog nu ma pedepsi, promit sa nu mai iau 4" si o sa iasa totul bine crede-ma...mi s-a intamplat si mie...semestru ytrecut 6 la geografie(n-am luat in viata mea) si 5 la istorie(n-am luat in viata mea) si semstrul asta 4 la Tehno(n-am luat in viata mea)