| Sssssssppp a întrebat:

Bună! Cum este la facultate? Cum se face prezența? Adică strigă profesorul numele și se spune prezent sau te semnezi pe un tabel?

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

De obicei ți se va da o foaie pe care îți scrii prezenta, dacă ești la informatica sau medicina este musai sa nu lipsești mai ales dacă ai intrat la Cluj sau București

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde.

la unele cursuri se face prezenta intr-un tabel
la altele deloc

la laboratoare/ seminarii se striga uneori, sau se face tabel

| gabicoo a răspuns:

Șeful de grupă face prezența.

| Anonima1104 a răspuns:

La mine la facultate fiecare profesor face cum vrea el, in diferite metode