| Pascu_Alina_1976 a întrebat:

Bună!
Cum vi se pare BACALAUREATUL Bacalaureatul la probă scrisă la filosofie comparat cu cel la geografie eu sunt si o adolescentă care vad altfel lucrurile si imi place filosofia dar nusitu ce sa aleg
Tin să spun ca am anul acesta Bacalaureatul si nu stiu sa ma decid.
Voua care vi se pare mai important si care credeti ca o sa ajute in viata mai mult informatia ce tine de filosofie sau geografie?

6 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

In prima faza ia in calcul unde vrei sa dai mai departe si care din cele doua te ajuta in sesul acesta.
Viata este creatia ta, nimeni nu poate spune care din cele doua te poate ajuta mai mult, fiecare posibilitate este valida. Tinand cont ca iti place filosofia, ea poate fi alegerea evidenta, de geografie nu ai zis nimic.
Poti sa inveti pentru amandoua in egala masura si sa alegi ce simti pe moment atunci cand o sa fi pusa in a scrie cu stiloul pe hartie una din cele doua variante, lectura placuta si distractiva.

| WaterDrop a răspuns:

Geografie cu siguranta, ca sa ii poti spune cu exactitate viitorului iubit/sot, pe unde sa te plimbe.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Eu, sora mea si verisoarele noastre am dat la geografie si am luat peste 9 la bac la aceasta materie.Este cea mai usoara materie de la profilul uman care poate fi invatat.Mai ales ca fiecare are cel putin cateva informatii depre geografie inainte sa dam bacul.Si te ajuta si dupa in viata aceste notiuni.

Răspuns utilizator avertizat
| SilviuStelian a răspuns:

Asta depinde de tine ce vrei sa alegi, ce iti place, ce ti se pare mai usor (daca pot sa spun asa). Cert este sigur ca ambele sunt de tocit. Adica nu ai matematica, fizica, chimie. Ca alegi x sau y, ca dificultate sunt egale. Succes!

| al3xx97 a răspuns:

Depinte doar de tine! Stiu, stiu, e un raspuns ambiguu. Dar doar tu stii la ce te pricepi mai bine. Lucreaza cateva variante dim ambele domenii si apoi corecteaza-le împreună cu un profesor si vezi ce și cum. P.S. axează-te pe baremul de corectare.