| Turtura24 a întrebat:

Curând o să studiez în Anglia... îmi poate da cineva câteva sfaturi de început? Mă descurc cu engleza, dar îmi e frică de emoțiile ce mă vor face să mă bâlbâi. În plus, o să fiu pentru prima oară pe cont propriu. Dacă îmi puteți spune câte ceva despre viața de student de acolo m-ar ajuta super mult! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Lovelypeaches100 a răspuns:

Cu balbaitul, te pot ajuta. Pune-te in fata unei camere, si virbeste liber despre ce vrei tu, exact cum fac vloggeri, fa-le amuzante ca sa vrei sa te uiti inapoi, apoi cand auzi ca ceva nu suna bine, opreste-te acolo si mai exerseaza, o sa reusesti. Cat despre ‘cont propriu’ ni vei fi singurul care va fi pe cont proprie. Doar daca te duci in alta tara nu inseamna ca cei care stau in alt oras o au mai usor, sunt parinti care doar teimit bani, si asta se pote face la fel de simpu si peste hotare ❤️

| Turtura24 explică (pentru Lovelypeaches100):

Mulțumesc mult!happy

| Lovelypeaches100 a răspuns (pentru Turtura24):

Cu placere, succes la facultate